Lenovo Yoga 9i 2-in-1 14ITL5 14" i7-1185G7 3.0GHz 16GB RAM 512GB SSD
Lenovo Yoga 9i 2-in-1 14ITL5 14" i7-1185G7 3.0GHz 16GB RAM 512GB SSD
PayMore Chelsea
SKU:NY03-12660B-R2R2
Couldn't load pickup availability
Lenovo Yoga 9i 2-in-1 14ITL5 14" i7-1185G7 3.0GHz 16GB RAM 512GB SSD
Items included in this sale:
- Lenovo Yoga 9i 2-in-1 14ITL5 14" i7-1185G7 3.0GHz 16GB RAM 512GB SSD
- Aftermarket Charger
- Sorry, no box or anything else included
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Lenovo Laptop |
| Brand | Lenovo |
| Model | Yoga 9i 2-in-1 |
| MPN | 14ITL5 |
| Release Year | 2020 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i7-1185G7 |
| Processor Speed | 3.0GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 16GB RAM |
| Storage 1 | 512GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 14" |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Integrated Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Display | 4K UHD Touchscreen LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen | Yes |
| Backlit Keyboard |
No
|
| WiFi | Yes |
| Color | Shadow Black |
| Absolute/Computrace Enabled? | N/A |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Fair |
| Connections |
2x Thunderbolt 4 / USB-C Port
USB-A 3.2 Gen 2 Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
|
| UPC | N/A |
| Serial# | PF2G4TLN |
Cosmetic condition:
The top and bottom case are in fair condition with scuffs, dents, scratches, and general wear, including some semi-deep scratches that are easily visible. The sides are also in fair condition, showing some deep scratches, dents, and wear. All ports are clean and in good condition. The screen and keyboard are in good condition with minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, in good condition, and function properly, and the bezel is in good cosmetic condition with little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi networks without any problems, and audio was tested by playing a video. The keyboard has been tested and all keys work properly, and the touch functions have also been tested and are fully functional.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.